Pulcējam vienkopus aktīvus, sportiskus cilvēkus ar redzes traucējumiem Latvijā

Ovsjaņņikovam sudrabs Parīzē EČ šoudaunā

Visa aizvadītā nedēļa Eiropas top šoudauna spēlētājiem pagāja Parīzē – 10. Eiropas šoudauna čempionātā.

Diemžēl visu turnīru aizēnoja Francijas puses dezorganizētība un izklaidīgā attieksme pret turnīra dalībniekiem – spēlētājiem, treneriem un tiesnešiem. Francūži bija absolūti negatavi turnīram un visi kā viens apgalvoja, ka šis bija organizatoriski sliktākais turnīrs, kāds ir redzēts.

Tikai pateicoties tiesnešu pieredzei un profesionalitātei turnīrs tika saglābts.

Par sportisko pusi runājot turnīrs īsti neizdevās Raimondam Briežkalnam, kurš turnīru iesāka ar lielisku uzvaru pret somu Juhu Oikarainenu 3 setos. Tomēŗ pēc tam līdzīgā spēlē tika zaudēts nākamajam čempionāta medaļniekam un mājiniekam Pjēram Bertrandam un arī par tikšanu ārā no gripas slovēnim Timotejam Skledaram. Arī pēdējās 2 spēlēs nācās atzīt savu pretinieku pārākumu un līda ar to finišā 28. vieta.

Kā viens no turnīra favorītiem uz Franciju devās Deniss Ovsjaņņikovs, esot pasaules reitinga līderis un nesen uzvarot Eiropas Top12 turnīrā Vācijā.

Grupu turnīrā stabila uzvara pār Ondreju Kodetu no Čehijas un zaudējums 3 setos vācietim Patrikam Valteršeitam. Otrajā kārtā 2 uzvaras pret Štefafnu Marcinu no Čehijas un Lukasu Bičkovski no Polijas, un zaudējums pret lietuvieti Mindaugu Dvilaiti.

Ceturtdaļfinālā pāŗliecinoša uzvara pret somu Āri Lahtinenu 3 setos, pusfinālā revanšs pret Mindaugu 3 setos.

Tad arī kārta lielajam finālam pret Polijas šoudaunistu Kristianu Kisielu. Varētu teikt, ka tieši šāds duets šobrīd ir kļuvis par Eiropas šoudauna centrālo dueli. Lietuvā jūnijā Deniss uzvarēja Kristianu un uzvarēja Kristianu arī Eiropas top12. Tomēr šoreiz EČ finālā polis bija objektīvi labāks, pašam priekš sevis revanšējoties par izgāšanos savās mājās Polijā, Varšavā 2018. gada EČ.

Sievietēm joprojām bez izmaiņām pagaidām, kāŗtējais triumfs somietei Hannai Vilmi, neatstājot variantus nevienai citai.

Gaidām jau 2023. gada šoudauna sezonu!

Pilnie EČ rezultāti šeit: https://www.showdown-tournament.com/index.php?ad=7