Pulcējam vienkopus aktīvus, sportiskus cilvēkus ar redzes traucējumiem Latvijā

Futbols

Orientēšanās problēmu dēļ, ko rada futbola laukuma lielums, neredzīgie futbolisti tradicionālā futbola ar vienpadsmit spēlētājiem laukumā vietā izvēlas spēlēt futbolu ar pieciem spēlētājiem laukumā. FIFA futbola noteikumi ir adaptēti neredzīgajiem spēlētājiem, tāpēc spēlēšanai radīti tādi paši apstākļi kā redzīgajiem spēlētājiem.

Spēle ilgst piecdesmit minūtes, kas sadalīta divos puslaikos, katrs – pa divdesmit piecām minūtēm. Komandā spēlē četri neredzīgi laukuma spēlētāji un redzīgs vārtsargs, kurš spēlētājus vada laukuma pirmajā trešdaļā. Tiek izmantoti vēl divi vadītāji: viens – laukuma centrālajā trešdaļā, un vēl viens – aiz pretinieka vārtiem, lai spēlētājus orientētu uzbrukumā.

Tādās valstīs kā Argentīna, Brazīlija un Spānija šajā sporta veidā ir ieviestas stingras tradīcijas. Visnozīmīgākās neredzīgo  piecu spēlētāju futbola sacensības ir  IBSA pasaules čempionāts un Paralimpisko spēļu futbola turnīrs. Neredzīgo futbols Paralimpiskajās spēlēs debitēja 2004. gadā Atēnās.

Laukums

Laukums ir 20 x 40 metru liels un aprīkots ar barjerām, lai bumba paliktu laukumā. Barjeras ir 1,2 metrus augstas; tās palīdz spēlētājiem orientēties un padara spēli drošāku.

Aprīkojums

Viens no spēles aprīkojumiem B1 kategorijas spēlētājiem ir acu apsēji, kas nēsājami spēles laikā. Daži spēlētāji lieto arī aizsargājošu galvas apsēju, kas redzams fotoattēlā.

Bumba

Bumba līdzinās parastajai futbolbumbai; tās vienīgā atšķirība ir bumbas iekšpusē. Bumbas saturs rada skaņu, kas neredzīgajiem spēlētājiem palīdz orientēties