Pulcējam vienkopus aktīvus, sportiskus cilvēkus ar redzes traucējumiem Latvijā

Noslēdzies ceturtais “Amber of Liepāja” turnīrs

Sestdien 15. Jūlijā Liepājā noslēdzās jau ceturtais starptautiskais šoudauna turnīrs “Amber of Liepāja”.

Par sportisko pusi runājot, visiem ne tikai Latvijas spēlētājiem šis bija pēdējais starptautiskais pārbaudījums pirms pēc mēneša gaidāmajām IBSA spēlēm Birmingemā, Anglijā. Latviju “Liepājas dzintarā” šogad pārstāvēja 5 dalībnieki. Visi šīs sezonas Latvijas izlases spēlētāji – Ovsjaņņikovs, Mazūrs un Strazdiņa, kā arī Tērauda un Dukaļska.

Mazūrs un Strazdiņa abi turnīru noslēdza vienādi – 13. vietā. Grupu turnīrā abiem no grupas neizdevās izkļūt, taču otrajā turnīra daļā, Mazūrs zaudēja tikai vienā spēlē un Strazdiņa uzvarēja visas savas spēles. Tikmēr pasaules šoudauna reitinga līderis Deniss Ovsjaņņikovs spēja atkārtot savu pagājušā gada rezultātu aizcīnīties līdz trešajai pozīcijai, kas arī pirms IBSA spēlēm ļaus saglabāt reitinga līdera godu.

Tērauda finišēja 16. vietā, kamēr Dukaļska 19. vietā.

Šoreiz nedaudz arī vairāk par monētas otro pusi jeb skatu no turnīra organizatoru viedokļa. Kā abī turnīra organizatori savstarpēji vienojās, tad šis ir līdz šim veiksmīgākais “Amber of Liepāja” izlaidums. Paldies jau pirmkārt turnīra sponsoriem “Orkla”, “Ezerkauliņi”, “Rimi”, “Čili Pica”, “Pūre”, “Salaspils siltumnīcas”. Šogad organizatori bija izplānojuši vēl arī vairākus tehniskus jaunievedumus – spēlētāju, komandu pieteikšanu pirms spēlēm ar viņu pašu izvēlēto mūziku kā arī pēcspēles intervijas. Sākotnēji spēlētāji jutās visai bikli gan par šo mūziku, gan arī intervijām. Tomēr jau otrajā spēļu dienā spēlētāji bija atraisījušies un viņu acī bija redzams prieks par šīm lietām. Daudzi bija pat sašutuši, ka IBSA spēlēs nekas tamlīdzīgs netiks nodrošināts. Šeit liels paldies jāsaka LNSS prezidentam Uģim Skujam un Kortniai Ērikai Skujai, kuri lieliski tika galā ar šo tehnisko uzdevumu.

Arī visādi citādi dalībnieki pēc turnīra beigām sniedza atzinīgus vārdus par lieliski noorganizēto un aizvadīto turnīru. Liels paldies arī brīvprātīgajiem, kas šogad piedalījās turnīrā. Lai šādu turnīru varētu veiksmīgi noorganizēt darbs tam ir jāiegulda jau labu laiku iepriekš pirms turnīra sākuma. Tomēr ar katru reizi augot pieredzei organizējot turnīru nākas slīpēt nianses sīkumos nevis lielajās lietās. Prieks par labi padarītu darbu ar katru reizi arī tikai aug augumā.

Ceram arī nākamgad uz tikpat veiksmīgu turnīra norisi un ceram uz lielāku Latvijas spēlētāju atsauksmi dalībai “Amber of Liepāja 2024”. Jo tā ir superīga iespēja par salīdzinoši zemu cenu startēt augsta līmeņa sacensībās šoudaunā tepat Latvijā.

Artūrs Būda – “Amber of Liepāja” organizators