Pulcējam vienkopus aktīvus, sportiskus cilvēkus ar redzes traucējumiem Latvijā

LNSS uzsāk jauno sezonu ar Golbolu Inčukalnā!

Sekmīgi aizvadīts pirmais Latvijas Neredzīgo sporta savienības (LNSS) šī gada golbola čempionāta posms, kas risinājās sestdien, 19.februārī, Inčukalnā. Aizraujošā spēļu sērija noslēdzās ar šķietami neparedzamu rezultātu – dienas sacensību pārliecinošos līderus, “Tornado”, golbola “zelta mačā” par pirmo vietu, pārspēja leģendārā un neredzīgo sporta līdzjutējiem labi pazīstamā, komanda “Veči”.
Lai šīs golbola sacensības ritētu augstā līmenī un sniegtu augstvērtīgu pieredzi, čempionāta posmā tiesnešu pienākumus veica Lietuvas pārstāves, kvalificētas tiesneses Vaida Pokvitīte (Vaida Pokvytyte) un Anastasija Ļevicka (Anastasija Levickaja). V.Pokvitītes tiesneses karjerā ir virknē augstākās raudzes sacensību, to vidū Starptautiskās Neredzīgo sporta asociācijas (IBSA) Eiropas Čempionātu pieredze.
“Esam plānojuši Latvijas pārstāvju līdzdalību arī starptautiskajās Traķu golbola sacensībās, tādēļ svarīgi, ka tieši lietuviešu, vienas no spēcīgākajām golbola nācijām un šobrīd IBSA pasaules ranga līderu pārstāves darbojas kā mūsu nacionālo sacensību tiesneses,” stāsta Imants Elstiņš, LNSS prezidents.
Dienas pirmajā mačā “Tornado” iesāka savu uzvaru sēriju, pieveicot “Trīs runči” (13:4) komandu. Nākamajā dinamiskajā mačā meistarīgie “Veči” apliecināja savu pārākumu un uzvarēja komandu “Rietumu krasts” (14:4). Uzvaru garšu sajutušie “Veči” neļāva atgūties pretiniekiem un “Tīs runči” atzina vecmeistaru pārākumu (12:5).
Kā nākamā sekoja droša “Tornado” uzvara pār “Rietumu krasts” (15:5). Ļoti piesātināta un ar augstu rezultātu izvērtās sacensību dienas pastarīšu duelis, kur rezultāts noslēdzās pie 14:13 ar “Trīs runči” uzvaru pār “Rietumu krasts”. Jāatzīst, ka Liepājas golbola komanda bija pat vadībā, taču beigās spēles laukumā bija atstāts pārāk daudz spēka.
Sacensību saldajā ēdienā ar uzmanīgu spēli un lielisku aizsardzību no abu komandu pārstāvjiem komandas “Veči” pārstāvji uzveica rezultatīvos “Tornado” un ar rezultātu 10:7 izcīnīja uzvaru #LNSSsports pirmajā golbola posmā. Metienu meistara sacensībās par uzvarētāju kļuva Ziedonis Mazūrs no “Veči” komandas.
LNSS izsaka pateicību sacensību dalībniekiem, mūsu līdzjutējiem un atbalstītājiem.
Paldies Inčukalna sporta kompleksa kolektīvam un Antonam Geibam personīgi, Inčukalna pagasta pārvaldei un Siguldas novada pašvaldībai.