Pulcējam vienkopus aktīvus, sportiskus cilvēkus ar redzes traucējumiem Latvijā

LNSS sastāvā jaunas organizācijas

Indulis Bumbieris: LATVIJAS NEREDZĪGO SPORTA SAVIENĪBAProjekts “Biedrības Latvijas Neredzīgo sporta savienībasdarbības un kapacitātes stiprināšana” (Nr. AIF/2021/IK/194)

Viennozīmigi Aktīvo iedzīvotāju fonda kapacitātes stiprināšanas projekts ir lielākais un nozīmīgākais projekts pēdējo gadu laikā mūsu organizācijai. Pateicoties īstenotajām aktivitātēm šī gada pavasarī un vasarā apmeklējām Latvijas novadus, lai stāstītu par to, ko darām savā organizācijā. Līdz ar to pašu motivētu arī organizācijas reģionos, lai tās cilvēkus ar invaliditāti iesaistītu vairāk un informētu par iespējām kādas ir cilvēkiem ar redzes traucējumiem nodarboties ar sportu.

Pasākumu īstenošanas rezultātā šī gada laikā Latvijas Neredzīgo sporta savienībā ir iestājušās divas jaunas aktīvas organizācijas. Viena no tām ir Daugavpils Neredzīgo biedrība. Daugavpils Neredzīgo biedrība tika dibināta 25.05.2012 un tās galvenie mērķi ir Īstenot rehabiļitāciju un adaptēšanu redzes invalīdiem, kuri dzīvo Daugavpilī. Daugavpils Neredzīgo biedrībā darbojas aptuveni 50 cilvēku ar redzes traucējumiem un tā ir viena no lielākajām invalīdu organizācijām Daugavpilī.

Kopš dibināšanas Daugavpils Neredzīgo biedrība ir piedalījusies  dažādu projektu realizācijā pateicoties fondu atbalstam iegādāti trenažieri un divriteņi-tandēmi. Pateicoties Daugavpils valstspilsētas pašvaldībai biedrība varēja aprīkot telpas sporta zāles vajadzībām. Pirms Covid19 pandēmijas Daugavpils Neredzīgo biedrība organizēja arī sportiskas aktivitātes velobraucienus ar divriteņiem tandēmiem, ar laivām pa Daugavu un Stropu ezeru. Pēc aktīvāko vājredzīgo un neredzīgo sportistu teiktā, turpmākā sadarbība ar Latvijas Neredzīgo sporta savienību būs ciešāka biedrībai iestājoties tās sastāvā un ļaus kādas no sacensībām aizvadīt Daugavpilī. Arī  šobrīd Daugavpils Neredzīgo biedrība ir iesniegusi projektu, lai aktivitāšu nodrošināšanai iegādātos smailīti.

Lēmumu par iestāšanos Latvijas Neredzīgo sporta savienībā pieņēma biedrība Tiflo Astra, kura ir diezgan jauna organizācija izveidota 2021.gadā tā apvieno sešus vājredzīgus, neredzīgus cilvēkus un viņu atbalstītājus. Tā kā šīs organizācijas viens no mērķiem ir arī sporta aktivitāšu organizēšana, tad jau šajā gadā organizācijas aktīvākie cilvēki uzņēmās sarīkot turnīru Šoudaunā komandām. Arī turpmāk sadarbība ar šo biedrību tiks turpināta, jo tās  biedri ir uzņēmušies organizēt sacensības un galda spēļu turnīrus nākamajā gadā.

Mums ir patiess prieks, ka varam attīstīt sadarbību un iekļaut arvien vairāk cilvēku no Latvijas reģioniem sportiskās aktivitātēs: atzīmē Latvijas Neredzīgo sporta savienības prezidents Uģis Skuja.

Arī turpmāk mēs esam atvērti sadarbībai aicinām pievienoties mūsu draugu pulkam un atsaukties vājredzīgus/neredzīgus sportot gribētājus, brīvprātīgos un tiesnešus sacensībām.

Latvijas Neredzīgo sporta savienība ik brīdi tiecas uzrunāt novadus, pašvaldību speciālistus, izglītības iestādes un – ikvienu šo rindu lasītāju, lai apzinātu cilvēkus ar redzes traucējumiem Jūsu tuvumā, kuri būtu gatavi mainīt savu dzīvi, padarīt to priekpilnu un iesaistīties sporta aktivitātēs. Varam arī piedāvāt sadarbības iespējas aktīviem cilvēkiem, kuri vēlētos iesaistīties un līdzdarboties mūsu organizācijā, kā brīvprātīgie vai praktiski apgūt starptautiski atzīta parasporta tiesnešu prasmes.

Cilvēkam ar invaliditāti ir plašas iespējas kļūt aktīvam sabiedrības loceklim un attīstīt savas fiziskās spējas, palielināt savu draugu loku un izkļūt no invaliditātes radītā depresijas stāvokļa.

Indulis Bumbieris: Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentus, programmas “Aktīvoiedzīvotāju fonds” ietvaros.Rakstu sagatavojaIndulis BumbierisLNSS valdes loceklis, projekta vadītājsTālr.26955934 e-pasts [email protected]