Pulcējam vienkopus aktīvus, sportiskus cilvēkus ar redzes traucējumiem Latvijā

Latvijas delegācija dodas uz EČ šoudaunā 2022

Latvijas vadošie šoudaunisti dodas uz 2022.gada nozīmīgāko Eiropas neredzīgo sporta turnīru – Starptautiskās Neredzīgo sporta asociācijas rīkoto IBSA Eiropas čempionātu šoudaunā. Starp pretendentiem uz Eiropas čempionāta uzvaru būs arī Pasaules IBSA reitinga līderis, Latvijas šoudaunists Deniss Ovsjaņņikovs.

“Dažu gadu laikā ar mērķtiecīgu darbu, lielu pašatdevi treniņos un mūsu sporta organizācijas un atbalstītāju palīdzību Deniss no sportista, kurš piedalās sacensībās, startējot līdzās Eiropas šaudauna elitei, šobrīd pats ir viens no tiem, kurus pieskaita sporta veida grandiem. Viņa profesionālā izaugsme ir bijusi vērā ņemama,” norāda Uģis Skuja, Latvijas Neredzīgo sporta savienības (LNSS) prezidents.

Pasaules reitingā LNSS Ovsjaņņikovs iekrājis 1520 punktus, par vairāk nekā 300 punktiem apsteidzot tuvāko sekotāju – atlētu no Polijas.

“Eiropas čempionāts vienmēr bijusi “sacensība sacensībās” – te visiem kontinenta neredzīgajiem sportistiem ir, iespējams, pat vēl lielākas ambīcijas apliecināt savu varēšanu, nekā būt starp TOP desmit spēcīgākajiem pasaulē. Sacensības gaidāmas spraigas un intensīvs cīniņš būs gaidāms jau no pirmās sacensību dienas un pirmās spēles,” norādīja Artūrs Būda, LNSS ģenerālsekretārs, un gaidāmā Eiropas čempionāta tiesnesis.

Latvijas šaudauna komandas līdzdalību sacenībās iespējama pateicoties Latvijas Valsts finansējumam un Latvijas Paralimpiskās komitejas atbalstam.

Turnīra rezultātiem tekstuāli varēs sekot šeit: https://www.showdown-tournament.com/index.php?ad=6

Latvijas delegācija EČ būs pārstāvēta ar 2 spēlētajiem – Denisu Ovsjaņņikovu, Raimondu Briežkalnu, 2 pavadošajām personām/treneriem- Uģi Skuju un Guntaru Spalviņu, kā arī 2 tiesnešiem – Artūru Būdu un Dāvidu Eļjaševicu.