Pulcējam vienkopus aktīvus, sportiskus cilvēkus ar redzes traucējumiem Latvijā

Deniss Viļņā kļūst par čempionu!

Kā jau iepriekš ziņojām tad uz Viļņu šoreiz devās diezgan kupls skaits šoudaunistu – 6. Pēc pirmās dienas grupu turnīra spēlēm kļuva skaidrs, ka par medaļām cīnīsies Deniss Ovsjaņņikovs, pārējie centīsies izcīnāt pēc iespējas augstāku vietu. Lieliskā ziņā ir tā, ka otrajā sacensību dienā Latvijas komandai izdevās uzrādīt pozitīvu uzvaru zaudējumu bilanci – 11 uzvaras un 5 zaudējumi.

Sieviešu konkurencē otrajā dienā vienā grupā par 13.-16. vietu atradās abas mūsu dāma Elīze Strazdiņa un Diāna Dubrovska. Neskatoties uz zaudējumu 3 setos savstarpējā spēlē turnīra tabulā beigās augstāk atradās Elīze , izcīnot 13. vietu. Diāna turnīru noslēdza 15. vietā. Tomēr abas spēlētājas vērtēja atzinīgi savu sniegumu un arī galējo pozīciju turnīrā, jo augstāk atradās tikai pasaules top 20 spēlētājas.

Vīriešiem , izņemot Denisu otrā diena iesākās ne pārāk veiksmīgi , piedzīvojot vairākus zaudējumus, tomēr pats finišs sanāca ar uzvarām visiem, kas nozīmēja, ka Mārtiņš Allis ieņēma 31. pozīciju , Imants Elstiņš 29. vietu un Artūrs Korjaks 23. vietu. Mārtiņš un Imants atzīmēja treniņu trūkumu, kamēr Artūrs uzsvēra, ka vairāk jāstrādā arī pie psiholoģiskās sagatavotības. No otras puses tomēr Artūrs un Diāna bija jaunākie turnīra dalībnieki starp visiem.

Runājot jau par patīkamāko! Deniss Ovsjaņņikovs turnīra otrajā dienā rādīja patiešām augstākās klases sniegumu pie šoudana galdiem. Ierasti mežonīgi ātrā spēlē tika apvienota arī ar labu precizitāti un labu psiholoģisko gatavību. Pēc šī turnīra var droši teikt, Deniss ir pasaules elites spēlētājs uz visiem 100%.

Astotdaļfinālā Deniss 2 setos uzvarēju somu Juhu Oikarainenu , tālāk ceturtdaļfinālā krita nākamais soms no – pārspēts Āri Lahtinens. Pusfinālā Deniss aizraujošā mačā pārspēja esošo Eiropas čempionu Olli Kitovitu. Visbeidzot lielajā finālā 4 setos uzvara arī pār Polijas spēlētāju Kristianu Kisielu, kurš jau ilgu laiku ir atradies pasaules šoudauna reitingā labāko top3.

Cīņā par trešo vietu Oli pārspēja itāli Marko Karai.

Sievietēm kārtējo uzvaru svinēja somiete Hanna Vilmi, kura finālā 3 setos pārspēja Vācijas spēlētāju Antji Samorai. trešā vieta polietei Monikai Cvalekai.

Viļņā tika skandēts Latvija,Latvija un akapelas versijā izpildīta arī Latvijas himna.

Savu ieguldījumu visā notiek arī veica LNSS prezidents Uģis Skuja, un, protams, 2 ļoti grūtas dienas biaj turnīra galvenajam tiesnesim Artūram Būdam(LNSS ģenerālsekretāram).

Nākamais “Grand Slam” turnīrs šoudaunā Latvijā, Liepājā no 20.-24. Jūlijam.

Zemāk arī pilnie turnīra rezultāti:

https://gameresultsonline.com/lithuanian-blind-sports-federation/international-showdown-tournament/7378/games