Pulcējam vienkopus aktīvus, sportiskus cilvēkus ar redzes traucējumiem Latvijā

Bijušais LNSS ģenerālsekretārs kļūst par IBSA šoudauna komitejas priekšsēdētāju!

Jā tas ir fakts! Tas ir liels notikums Latvijas Neredzīgo sporta saimei un tās vadībai! Starptautiskā Neredzīgo sporta federācija(IBSA) piektdien 11. martā oficiāli ir paziņojusi, ka bijušais LNSS ģenerālsekretārs Artūrs Kalniņš ir ievēlēts par IBSA šoudauna komitejas priekšsēdētāju!

Noteikti Artūram jaunajos darbos un pienākumos, kā arī izaicinājumos palīdzēs iepriekš gūtā pieredze, darbojoties kā LNSS ģenerālsekretāram. Tieši LNSS arī ieteica Kalniņa kandidatūru, ko IBSA valde jau tālāk arī apstiprināja, ka lēmums stājas spēkā nekavējoties. Artūra kandidatūra IBSA valdei likās piemērotāka nekā čeha Zdeneka Barloka.

Kā Kalniņš savā motivācijas vēstulē , šutot pieteikumu IBSA norāda: “šoudauns ir pats populārākais neredzīgo sporta veids Latvijā”. Artūrs turpina: “strādājot LNSS bija vajadzība apgūt šoudauna nianses no A līdz Z”. Starptautiskajos turnīros Artūrs ir bijis gan kā palīgs Latvijas komandai, pēc tam arī šoudauna tiesnesis. Arī Latvijas čempionātos ir bijis jāpilda gan organizatora, gan tiesneša lomas.

6 gadu laikā, ko Artūrs ir pavadījis iekš neredzīgo sporta saimes, ir izdevies dibināt dažādus kontaktus tai skaitā starptautiskus – gan ar pārstāvjiem, spēlētājiem un arī tiesnešu kolēģiem Eiropā. Līdz ar to ir pamats cerēt uz veiksmīgu darbu komitejas priekšsēdētāja amatā.

Kalniņš aizvietos iepriekšējo komitejas vadītāju itāli Masimo Sanapo.

IBSA komitejas spēlē nozīmīgu lomu abās gan attīstības, gan ikdienas skriešanas darbos. Sporta komitejas ir 9 dažādos sporta veidos. Tās palīdz organizēt starptautisko sacensību kalendārus , noteikt un pārskatīt sacensību noteikumus, atbalstīt anti-dopinga un klasifikāciju jautājumos. Kā arī nodrošināt sporta veidu izaugsmi apkārt visai pasaulei.