Pulcējam vienkopus aktīvus, sportiskus cilvēkus ar redzes traucējumiem Latvijā

Arī šogad Strazdumuižas vidusskolas pārstāvji dodas uz Vācijas tandēmu nometni

Strazdumuižas vidusskolas skolēni, kas vienlaikus ir aktīvi LNSS sportisti, arī šogad piedalās Starptautiskā tandēmu jauniešu nometnē Vācijā (Internationales Tandem-Jugend-Camp)! Organizācija Tandem-Hilfen e.V. organizē un popularizē nacionālas un starptautiskas tandēmu nometnes, kas ietver sportu, kultūru, rehabilitāciju un izglītību un kuru mērķis ir neredzīgu un vājredzīgu cilvēku integrācija sabiedrībā. Šogad notiek jau 18. starptautiskā tandēmu jauniešu nometne neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem, kas norit no 2022. gada 26. jūnija – 04. jūlijam Burgā, jeb Burg (Spreewald) pilsētā, 100 km attālumā no Berlīnes. Kopā nometnē piedalās 37 dalībnieki, no Vācijas un vairākām Austrumeiropas valstīm kopā ar pavadošajiem/tandēmpilotiem. No Latvijas esam 7 dalībnieki: tā stāsta bijusī LNSS ģenerālsekretāre Olga Kubiškina.

Nometnes ietvaros, katru dienu dalībnieki veic 50-80 km garu distanci. Šajā distances laikā notiek ne tikai braukšana ar tandēmu, bet arī izglītošanas process: muzeju apmeklējumi, apkārtnes izpēte. Vairāk informācijas par šo nometni var uzzināt mājaslapā: www.tandem-hilfen.de

Olga turpina: “Pirmajā dienā mums bija iespēja izbraukt visīsāko maršrutu – 40 km”. Labi pārdomāti maršruti ar interesantiem apskates objektiem, kas dod iespēju ne tikai izbaudīt braukšanu ar tandēma velosipēdu, bet arī iepazīties ar apkārtējo vidi un uzzināt vēsturi, jauno informāciju par pilsētām. Savukārt, otrajā dienā, neskatoties uz karsto laiku, mēs paveikuši jau garāku distanci – 70 km un ar lielisko iespēju atpūsties galamērķī pie ezera. Neraugoties uz to, ka mūsu sastāvā ir jauni dalībnieki, kuri pavisam pirmo reizi brauc ar tandēmu, šī distance bija pievārēta ar prieku un gandarījumu par padarīto!

Noteikti liels paldies jāsaka arī Vladimiram Priedem un “Strazdumuižas” skolai par dalību šajā nometnē jau otro gadu pēc kārtas. Šī ir jau izveidojusies par tādu kā tradīciju, kura cerams turpināsies arī uz priekšdienām!