Pulcējam vienkopus aktīvus, sportiskus cilvēkus ar redzes traucējumiem Latvijā

Amber of Liepāja 2022 ir noslēdzies

Ar Polijas sportista Kristiana Kisiela un somietes Hannas Vilmi triumfu ir noslēdzies šī gada lielākais šoudauna notikums Latvijā – “Amber of Liepāja 2022”. Nākamā gada turnīrs norisināsies no 12.-15. jūlijam.

Pateicoties Latvijas Paralimpiskās Komitejas atbalstam uz šo turnīru LNSS varēja deleģēt arī 3 sportistus, kuri arī atnesa labus rezultātus. Deniss Ovsjaņņikovs pēc triumfa Lietuvā, šoreiz savās mājās spēja turpināt atrasties godalgotā vietā- cīņā par bronzu gan nācās parādīt ļoti lielu gribasspēku un psiholoģisko noturību, jo nācās atspēlēties no 0-2 pa setiem sākuma. Beigās 5. setā arī no 5-10. Tomēr Densiam izdevās nolauzt beļģa Kristofa Eilersa pretestību.

Vīriešiem finālā startēja polis Kriatians Kisiels un igaunis Ališers Hožanijazovs. Kristians pēc zaudējuma Denisam finālā Lietuvā , šoreiz kļuva par uzvarētāju. Tomēr tas nenāca viegli, jo nācās aizvadīt 5 setu finālspēli.

Pārējo Latvijas vīriešu sportistu rezultāti sekojoši – Artūrs Korjaks 18. vietā, tomēr tikai nedaudz pietrūka , lai tiktu top 16. Imantam Elstiņam šoreiz 23. vieta, Raimondam Briežkalnam 27. vieta, Guntaram Spalviņam 28. vieta, Aigaram Bušam 29. vieta un Indulim Bumbierim 31. vieta. Jāpiebilst, ka Guntaram šīs bija pirmās starptautiskās sacensības.

Sievietēm pēc 4 gadu pauzes ieturēšanas arī uz starptautiskās skatuves atgriezās Liene Ciemiņa. Un atgriešanās sanāca varena. Liene aizspēlējās līdz pat spēlei par bronzu, kur līdzīgā 4 setu spēlē gan nācās atzīt polietes Monikas Cvalekas pārākumu. Tomēŗ tik un tā tas ir izcils rezultāts. Somiete Hanna Vilmi arī šajā turnīrā neatstāja cerības citām dalībniecēm , uzvarot visās spēlēs un izcīnot kārtējo savu titulu.

Pārējām Latvijas šoudaunistēm attiecīgi Diānai Dubrovskai 10. vieta, Elīzei Strazdiņai 12. vieta un 2 starptautisko sacensību debitantēm Aigijai Tēraudai 13. vieta , Viktorijai Dukaļskai 17. vieta.

Paldies visiem Latvijas sportistiem par dalību turnīrā, jo jūs rādiet piemēru citiem, kas varbūt vēl šaubās vai piedalīties “Liepājas Dzintars” turnīrā.

Tāpat paldies visiem tiem, kas jebkādā veidā palīdzēja turnīra norisē!

Tiekamies 2023. gada turnīrā!