Pulcējam vienkopus aktīvus, sportiskus cilvēkus ar redzes traucējumiem Latvijā

AIF semināru maratona noslēgums Ventspilī!

Indulis Bumbieris: LATVIJAS NEREDZĪGO SPORTA SAVIENĪBAProjekts “Biedrības Latvijas Neredzīgo sporta savienībasdarbības un kapacitātes stiprināšana” (Nr. AIF/2021/IK/194).

Draudzīgā un pozitīvā gaisotnē mēs LNSS komanda aizvadījām noslēdzošo semināru Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstītā kapacitātes stiprināšanas projekta ietvaros. Šoreiz ar savu stāstījumu un prezentāciju viesojāmies Ventspilī. Šeit gaisā bija jūtama tuvojošos svētku vēsma, jo pēc nedēļas gaidāmi pilsētas svētki.
Sarunās ar Latvijas Neredzīgo biedrības Ventspils teritoriālās organizācijas pārstāvjiem izskanēja arī tas ka viņi vietējā līmenī saskarās ar to ka cilvēki ar redzes traucējumiem ir neaktīvi un nelabprāt iesaistās aktivitātēs. Un diemžēl par līdzīgām problēmām stāstīja arī citās pilsētās, kur viesojāmies.
Kā minēja LNSS prezidents Uģis Skuja svarīgi ir darboties un dot cilvēkiem iespēju iesaistīties un tad jau bez rezultātiem neiztikt, jo kā zināms informācija no cilvēka cilvēkam strādā vislabāk.
Galvenais ir būt aktīviem un sākt kaut ko darīt, pat ja tie sākotnēji būs tikai pāris cilvēki. Ir jārāda piemērs, kādam ir jāuzņemas iniciatīva, secināja LNSS ģenerālsekretārs Artūrs Būda.
Neskatoties uz saspringto un pasākumiem bagāto vasaru ir izdevies aizvadīt visus paredzētos seminārus klātienē. Droši var teikt, ka 8 semināru laikā LNSS komanda uzkrāja arvien lielāku pieredzi komunikācijā ar publiku un cēla arī katrs savu individuālo runas meistarību. Projekta laikā esam apceļojuši 8 Latvijas pilsētas un sastapuši daudz jaukus cilvēkus, gan nevalstisko organizāciju pārstāvjus, gan pašvaldību iestāžu darbiniekus un jau semināru laikā ir izskanējušas vairākas idejas par sadarbības iespējām. Ceram ka jau nākamgad kādas no LNSS rīkotajām sacensībām varēsim organizēt kādā no šīm pašvaldībām. Lielākās cerības teorētiski šobrīd saistām ar Limbažu pašvaldību.

Sakām lielu paldies visiem, kas jebkādi iesaistījās šajos semināros!
Latvijas Neredzīgo sporta savienības valdes loceklis un
Projekta vadītājs Indulis Bumbieris

Indulis Bumbieris: Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentus, programmas “Aktīvoiedzīvotāju fonds” ietvaros.Rakstu sagatavojaIndulis BumbierisLNSS valdes loceklis, projekta vadītājsTālr.26955934 e-pasts [email protected]