Pulcējam vienkopus aktīvus, sportiskus cilvēkus ar redzes traucējumiem Latvijā

Aizvadīts Latvijas Neredzīgo sporta savienības pasākums EJAM VISI

Aizvadīts Latvijas Neredzīgo sporta savienības pasākums EJAM VISI
29.jūlijā Latvijas Neredzīgo sporta savienības projekta “Nāc, piedalies un sporto ar mums” ietvaros norisinājās EJAM VISI! labdarības posms, kura mērķis bija integrēt cilvēkus ar redzes traucējumiem sporta aktivitātēs un izglītot sabiedrību par neredzīgo un vājredzīgo cilvēku ikdienu. Starts tika dots Dambjpurva ezera aktīvās atpūtas laukumā. Kur bija pulcējušies vairāk kā 30 dalībnieki  ar un bez redzes traucējumiem. Ikviens dalībnieks startā saņēma maisiņu, kurā iekšā bija ūdens pudele no dabīgi negāzētā minerālūdens “Magnesia”, saldi pārsteigumi no SIA „Skrīveru saldumi” un maršruta karte.

Pārgājienu visi dalībnieki mēroja kopā un instruktora pavadībā – soli solī, roku rokā, atbalstoši visas trases garumā. Pārgājiena distances kopējais garums bija 8 km, kas veda cauri Šmerļa un Biķernieku mežiem. Trase reljefs nebija viegls, bet interesants ar savu daudzveidību – bija gan kalni, gan lejas, šauras meža takas, tuneļi un ezeri. Maršrutā tika organizēti vairāki erudīcijas pārbaudes punkti, kuru laikā dalībnieki varēja uzzināt interesantus faktus par pārgājiena apkaimi. Neviens no dalībniekiem nebija dzirdējis, ka mežā aug ne tikai dižpriedes, bet arī tāds eksotisks augs, kā valrieksts. Interesants fakts bija par to, ka Šmerļa meža nosaukums ir radies no Šmerļa muižiņas, kas atradusies Brīvības gatves malā netālu no Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas un šajā mežā ir ap 300 dažādu augu un lakstaugu. Dalībnieki, kas pareizi atbildēja uz instruktora uzdotajiem jautājumiem saņēma balvu.
Finišā dalībnieki tika sagaidīti ar uz ugunskura vārītu gardu zupu – soļanku. Visi ezera krastā pie gardiem zupas šķīvjiem varēja apspriest pārgājienā piedzīvoto un padalīties savās emocijās. Pirms došanās mājup, organizatori bija parūpējušies arī par lielo izlozi, kurā piedalījās visi pārgājiena dalībnieki. Tika izlozētas 5 saldumu pakas no SIA „Skrīveru saldumi” un 2 Sporto Latvija dizaina cepures.
Dalībnieki viens pēc otra izteica pateicību par šāda pasākuma organizēšanu un uzsvēra, ka noteikti piedalītos arī citos līdzīga rakstura un satura pasākumos. Caur šādiem pasākumiem dalībnieki var ne tikai būt aktīvi, uzzināt jaunas lietas, bet arī mācīties būt saprotošiem un atbalstošiem. Sabiedrībā būtu vairāk jārunā un vairāk tā jāiesaista integrāciju veidojošos pasākumos.

Aktivitāte tika organizēta Latvijas Neredzīgo sporta savienības projekta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros ar Rīgas pilsētas pašvaldības atbalstu.
Rakstu sagatavoja Latvijas Neredzīgo sporta savienības projektu vadītājs
Indulis Bumbieris