Pulcējam vienkopus aktīvus, sportiskus cilvēkus ar redzes traucējumiem Latvijā

Uzrāviena gads

 Indulis Bumbieris: LATVIJAS NEREDZĪGO SPORTA SAVIENĪBAProjekts “Biedrības Latvijas Neredzīgo sporta savienībasdarbības un kapacitātes stiprināšana” (Nr. AIF/2021/IK/194)

Latvijas Neredzīgo sporta savienībai 2022.gada pirmie mēneši bija īstena “uzrāviena” un jauna dzīves ritma laiks. Ar jaunu jaudu iestartēts kopienas projekts – “Biedrības Latvijas Neredzīgo sporta savienības darbības un kapacitātes stiprināšana” ietvaros LNSS komanda devusies virknē klātienes semināru, iepazīstinot ar savu darbu un iespējām sporta pasākumos iekļauties neredzīgajiem cilvēkiem no visiem Latvijas novadiem.

“Lai gan pēc minimālas programmas biedrība turpināja darbu arī pandēmijas apstākļos, nepašaubāmi daudz vieglāk rīkot mūsu kopienas pasākumus un sporta pasākumus ir laikā, kad striktie ierobežojumi atcelti,” norāda Imants Elstiņš, biedrības valdes loceklis.

LNSS valde spēja pārvarēt ne vien organizatoriskus šķēršļus, bet pašorganizēties un prezidenta posteni no Imanta Elstiņa pārņēma Uģis Skuja.

“Domāju esam spējuši gan paši sev, gan mūsu neredzīgo sporta saimei parādīt, ka ievēlētā valde ir spēcīga kā komanda un brīdī, kad kādam no mums nepieciešams atelpas brīdis, cits stājas vietā un gatavs īstenot mūsu kopējos mērķus,” skaidro Uģis Skuja.

Līdzīgi, kā sportiskā dzīve LNSS neapsīka pandēmijas laikā, arī dažādie starptautiskie projekti turpinājās neraugoties uz tehniskajiem šķēršļiem.

Gada sākumā LNSS sporta dzīves vērotāji un paraolimpiskā sporta draugi priecājās par LNSS komandas atzīstamajiem startiem neoficiālajā Eiropas Čempionātā – leģendārajās Pajulahti spēlēs Somijā. Nerunājot par spilgto notikumu, kad rīdzinieks, “Latvijas Neredzīgo sporta savienības” (LNSS) komandas pārstāvis Deniss Ovsjaņņikovs izcīnīja bronzas godalgu starptautiskajās Pajulahti spēlēs (Pajulahti Games), konkurējot ar dalībniekiem no 11 citām Eiropas valstīm, savas pozīcijas starptautiskajā rangā stiprināja arī pārējie LNSS šaudaunisti.

Tomēr ar to viss nebeidzās. Burtiski tikko Latvijas delegācija veiksmīgi atgriezās mājās no Lietuvas, Viļņas, nākamā “Grand Slam” šoudauna turnīra, kur Deniss rādīja izcilu sniegumu un kļuva par uzvarētāju.

LNSS pārstāvju, Rīgas sportistu, dalību abās šajās sacensībās atbalstīja Rīgas dome – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un biedrības vadības komanda vēlreiz izsaka pateicību pašvaldībai par šo iespēju.

Pateicoties šiem lieliskajiem rezultātiem, atjaunotajā Starptautiskās Neredzīgo sporta asociācijas IBSA šaudauna sacensību reitingā LNSS sportists Deniss ieņem otro vietu. Šis ir vēsturisks sasniegums un tik augsta vieta starptautiskajā rangā ir gan paša mūsu sportista apņēmības un meistarības, gan organizācijas un mūsu atbalstītāju panākums – jo bez augsta līmeņa sacensībām klātienē un spraigas konkurences starptautiskajos mačos nebūtu iespējams slīpēt iemaņas līdz tādai meistarībai, kas rezultātā dod tik varenu sasniegumu.

Biedrība veido treniņu iespējas mūsu sportistiem, rīko sacensības un komandas saliedēšanas pasākumus – tādus kā aprīļa pārgājienu, kur mūsu biedri devās piekrastes ceļā no Lilastes uz Gauju. Paldies par šī pārgājiena organizēšanu un maršruta izstrādāšanu studentei Innai no Latvijas Sporta Pedagoģijas Akadēmijas (LSPA), kura ieinteresējās par mūsu biedrības darbu.

“Es noteikti vēlos uzsvērt, ka sporta un veselīga dzīvesveida vairojošas aktivitātes ir vienlaikus arī izcila iespēja socializēties, stiprināt esošās un veidot jaunas draudzības saites,” akcentēja Uģis Skuja.

LNSS mājas lapā tīmeklī sakām, ka turpinās biedrības rīkoto semināru maratons.

“Es priecājos, ka varam doties ārpus galvaspilsētas un runāt ar pašvaldību pārstāvjiem, komunicēt ar sociālās jomas darbiniekiem dažādos novados un stāstīt par to dzīvesprieku, kuru caur sporta pasākumiem gūst LNSS cilvēki. Mēs aicinām pievienoties jaunus sportistus, aicinām pastāstīt par biedrību un daudziem atklājam iepriekš neredzēto neredzīgo un vājredzīgo dzīves pusi – sportisko,” stāsta Indulis Bumbieris, LNSS valdes loceklis un Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstītā LNSS kapacitātes projekta vadītājs.

Biedrība gaida ikvienu aktīvas sporta dzīves interesentu – gan mūsu topošajās jaunajās mājās Strazdumuižā, gan sociālo mediju platformu vidē, gan mūsu lapā internetā. Esam aktīvi, aizrautīgi un dedzam dzīvesprieka dzirksteli mūsu draugos visā Latvijā.

Ja ne mēs – kurš gan cits?!

Indulis Bumbieris: Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentus, programmas “Aktīvoiedzīvotāju fonds” ietvaros.Rakstu sagatavojaIndulis BumbierisLNSS valdes loceklis, projekta vadītājsTālr.26955934 e-pasts [email protected]